Форум >
>
Друго >
Тема: Overdraft в Англия - какво се случва?

страница 2 от 3

< 1 2 3 >
Публикувано на 29-06-2012 10:39 | RE: Overdraft в Англия - какво се случва?
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

Хм.
В Lloyds ти дават account number и Sort code, които ти ги пише и на дебитната карта.
За да ти дадат IBAN се иска допълнително от банката.
Иначе нямаш проблем да теглиш пари, да вкарваш пари само с дебитна карта, защото дефакто на нея си ти пише акаунт номера, сорт кода и името.

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Следвай ни в Instagram
Публикувано на 29-06-2012 12:02 | RE: Overdraft в Англия - какво се случва?
Georgi90
Потребител

Дали ,ако сме дръпнали овърдрафт ще ни пратят писма до България,че дължим пари?
Публикувано на 30-06-2012 19:42 | RE: Overdraft в Англия - какво се случва?
R_Lakov
Потребител

Да! От опит го казвам!
Публикувано на 30-06-2012 23:44 | RE: Overdraft в Англия - какво се случва?
deleted_user
Потребител

R_Lakov писа:
Да! От опит го казвам!

Дай повече подробности. Коя банка, каква сума и т.н.
Публикувано на 01-07-2012 15:06 | RE: Overdraft в Англия - какво се случва?
Elektra
Модератор

Това, което мога да кажа аз по темата е това, което се случи с моя съквартирант преди 2 години. На тръгване от острова не беше изтеглил всички пари, защото не бяха превели последния пейслип и знаеше ориентирно каква сума ще има. В Б-я отиде и от някаква банка тегли, но при обмена с валутите и надвишава някъде с 10 стотинки сумата и от там тръгва на тече овърдрафт. Не помня как точно разбра, че има овърдрафт (може и писмо да са му пратили), но на другия сезон при връщането ни във фермата искаше да си ги плати (бяха станали към 50 паунда) и да си изчисти всичко, но от банката му казаха, че не ги искат и му закриха сметката Луда работа...английска. Говорим за Лойдс. Имам чувството, че всеки случай е различен и при всеки изходът от такава ситуация е различен.

Та, аз искам да споделя нещо и да поопитам пак свързано с банките и същевременно да дам съвет. Миналата година знаех, че ще ми е последния сезон по фермите и отидох в Лойдс да си сменя адреса, за да може писмата да ми идва в адреса в България, тъй като те си вървят през цялата година. Тук съветвам, ако има бригадири, които мислят да приключват с фермите вече да направят същото, за да не се окаже, че след време ще ви издадат нова дебитна карта, тя ще отиде във фермата, вие няма да сте там и някой ще тегли нещо на ваше име.
Та, получавам от време на време някакви справки. Миналият месец си получих и новата дебитна карта по пощата, но днес пристигна това:

Каква е това кредитно салдо ми е много странно??! Пък и последно бях оставила 7 паунда в тая карта...

Редактирано от Elektra на 01-07-2012 15:08
Публикувано на 01-07-2012 17:12 | RE: Overdraft в Англия - какво се случва?
deleted_user
Потребител

Това дали не е точно овърдрафта, който може да теглиш?
Между другото относно смяната на адреса на банковата сметка след бригада,
четох някъде в нета обяснение за обичайната практика на банките в UK.
Като имаш банкова сметка и на определения адрес пристигат писма от банката, когато писмата се връщат обратно на банката с надпис отгоре, че лицето вече не е на този адрес(предполагам, че всички ферми ги връщат по този начин, защото иначе ще ги засипят от писма), банката спира да изпраща писма и наблюдава сметката. След 1 година никакво движение по сметката, тя се закрива.
Публикувано на 01-07-2012 17:39 | RE: Overdraft в Англия - какво се случва?
Elektra
Модератор

Ами май не винаги е така с писмата, защото при нас идваха и го оставяха във фермата, не ги предават лично и който не си го потърси така седеше. Виждала съм писма от 5-6 години назад до ден днешен. + това аз всяка година като се връщах обратно за сезона си намирах писма от периода октомври- май на миналия сезон, така че не знам. Затова предпочетох да си сменя адреса и казах, че няма да си закривам сметката, когато си теглих парите (все пак не се знае един ден може да ми потрябва пак)

diaboli4no писа:
Това дали не е точно овърдрафта, който може да теглиш?

Не би трябвало да е това, но все пак нямам идея, затова питам...пък и как така ще ме уведомяват какво мога да тегля??!
Малко по-долу на разпечатката ми пише:

amount of planned overdraft
£0.00+ 1.48% pae month(19.28% EAR variable)
amount of unplanned overdraft
£0.00+

Обаче пък от друга страна следвайки логиката на счетоводството кредитно салдо е когато се теглят пари от разплащателната сметка, пък това релано е невъзможно, защото аз съм в България и картата не е я ползвам angry

Публикувано на 21-10-2012 01:07 | RE: Overdraft в Англия - какво се случва?
cvetiiiiii
Потребител

Аз искам да задам въпрос не по темата,но незнаех къде да го постна,съквартирантката ми си взе телефон на изплащане от карфон но не плаща месечната си вноска.Опитва се да ме убеди че няма да и направят нищо защото се връща в Бг и няма как да си вземат парите от нея.Няма и намерение да се връща някога в Англия.Аз си нямам представа какво може да стане но съм убедена че няма да остане така тя да има да дава а те да имат да вземат.Ако има някой който се е сблъсквал с подобна ситуация или е чул за негови познати нека пише за да и докажа по някакъв начин че това няма да остане така.Благодаря
Публикувано на 21-10-2012 13:39 | RE: Overdraft в Англия - какво се случва?
mikvo
Потребител

Това май е масово явление. После що не ни искат!
Публикувано на 21-10-2012 13:50 | RE: Overdraft в Англия - какво се случва?
Elektra
Модератор

Ами аз съм чувала за 2 варианта - единият - не те търсят и нищо, а другия - търсят те, намират те и те осъждат!
Аман от тарикати ей....

страница 2 от 3

< 1 2 3 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29807 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 76 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 papazov_ivailo borko75 beberoni1 ag_s plamen365 DS cepeur dobrinka_92 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2022 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти